12 czerwca 1989r. w ośrodku wypoczynkowym VIS spotkało się 21 osób zainteresowanych rozwojem Jastrzębiej Góry, uczynieniem jej atrakcyjnej dla gości.
Na spotkaniu wybrano komitet założycielski Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem zorganizowanym przez Towarzystwo było porządkowanie jesienią 1989r. terenów leśnych i plaży.
Wspólne sprzątanie tak się spodobało, że postanowiono co roku w każdy wiosenny czwartek spotkać się na wielkim sprzątaniu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Obecnie Towarzystwo skupia 125 członków zwyczajnych (mieszkańców Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Trójmiasta i innych miast w Polsce i poza granicami kraju) i 9 członków honorowych - Małgorzata Niezabitowska, Krzysztof Penderecki, Marian B. Michalik, Marek Brągoszewski, Andrzej Rosiewicz, Jan Janowski, Tadeusz Fiszbach, Adam Grzybowski i już nieżyjący prof. Bogdan Suchodolski.

Od 1990 roku organizowane są Nadmorskie Spotkania Dziennikarzy, na które przyjeżdżają przedstawiciele mediów z Polski i Czech. Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Towarzystwa i do działalności na rzecz naszej miejscowości, której urok i walory klimatyczne znane były już przed II wojna światową. Wspaniały nadbałtycki krajobraz wciąż ulega przeobrażeniom. Jedno jednak pozostanie i trwać będzie nadal - nieustanna walka człowieka z niedającą się okiełznać przyrodą. Dlatego też zawsze potrzebni będą ludzie, którzy swoim działaniem przyczyniać się będą do stałego rozwoju tej pięknej miejscowości turystyczno - wczasowej.


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł

Komentarze i oceny oglądających

A. Grzybowski sobota, 18 lipiec 2015r. 19:14
00
Warto przy tym na wstępie dodać, że inicjatorami spotkania byli: Tadeusz Pruszek, fotograf, działacz i dusza wielu przedsięwzięć Towarzystwa oraz Mieczysław Hulewicz, ówczesny szef Ośrodka VIS

wladyslawowo.org

wczasy we Władysławowie

ustroniemorskie.org

wczasy w Ustroniu Morskim

kuznica.eu

wczasy w Kuźnicy

chalupy.com

wczasy w Chałupach

ostrowo.eu

wczasy w Ostrowie


©  2003 - 2024   www.jastrzebiagora.eu - noclegi na morzem na wczasy w Jastrzębiej Górze - wakacje w Jastrzębiej Górze

niedziela, 19 maj 2024r. 13:45:25, online: 76 (0/2), 22.4 ms